Tričká a ich pôvod

Kúpou FIERCE Babe potešíš nielen seba a nás, ale pomôžeš aj ľuďom, ktorí ich vyrábajú.

 FIERCE Babe tričká  sú zo 100% bavlny, veľmi jemné a príjemné na telo. Veľkosti sú oversize S a M. Každé jedno má jedinečný dizajn rukávov, takže nikdy nevieš aký “vybíjanec” ti príde. V najviac ever cute vrecúšku, ktoré si zamiluješ.

Pri výbere dodávateľa sme si dali veľmi záležať. Dbali sme nato  aby bol hlavne v organizácii FAIR WEAR Foundation, mal OEKO-TEX® certifikát, a vlastný etický kódex, ktorý dodržuje. Preto sme zvolili spoluprácu z  Francúzkou firmou Sol’s. 

Pýtate sa čo je to ten OEKO-TEX certifikát  a FAIR WEAR foundation? Vysvetlím milé moje FIERCE Babes. 

FAIR WEAR Foundation (FWF) je  nezisková organizácia, ktorá spolupracuje s najväčšími odevnými spoločnosťami  aby  dodržiavali  a zlepšovali podmienky a práva ich pracovníkov na bezpečné, dôstojné a riadne platené zamestnanie v 11 výrobných krajinách Ázie, Afriky a Európy. Spoločnosti, ktoré sú súčasťou FWF sa zavezujú dodržiavať The FWF Code of Labour. Ide o každoročný audit spoločností, ktoré  sú ohodnotené,  či a na akej úrovni dodržiavajú podmienky. FWF taktiež každej spoločnosti zhodnotí v čom a ako sa môže zlepšiť.

Logo FWF

Checkni ich tu : https://www.fairwear.org/about/

OEKO-TEX Standard certifikát je veľmi dôležitý pre  bezpečnosť našej  pokožky, preto spoločnosť  SOL’S trvá na tom, že farbivá, ktoré sú toxické pre pokožku a životné prostredie, by sa nemali používať v továrňach. Výrobky s týmto označením niesú zdraviu škodlivé.

Logo OEKO-TEX

Chekni viac tu: https://www.oeko-tex.com/en/business/certifications_and_services/ots_100/ots_100_start.xhtml 

Spoločnosť Sol’s má vlastný etický kódex, ktorý sa volá SOL’S Commitments Charter a nájdeš ho tu: https://www.sols-europe.com/gb/about-sols 

Verím, že Vás táto téma zaujala a strávite niaky čas hľadaním vašich obľúbených značiek či majú etické kódexy alebo kašľú na ľudí, ktorý pre nich pracujú. Podľa toho sa môžte rozhodnúť či chcete d’aľej podporovať takéto spoločnosti, ktoré nemajú úctu k ľudom a životnému prostrediu. Samozrejme, že je viacero organizácií a štandardov, ktoré by mali spoločnosti dodržiavať ako som Vám v článku zmienila. Nielen kôli ľud’om, ale hlavne kôli  prírode, ktorú masovou výrobou ničíme, ale o tom zas nabudúce.:) 

Budem rada za Vaše názory k téme  v komentoch:)

XOXO 

AA 

One thought on “Tričká a ich pôvod

  • 17. marca 2019 at 22:02
    Permalink

    Je úplne skvelé, že pri výbere trička si pozerala na jeho pôvod a kde a kto ho vyrába. Okolo seba máme veľmi veľa oblečenia, ktoré ja vyrobené ani nevieme kde a ani nevieme v akých ťažkých podmienkach tam ľudia pracujú. Takze máš môj obrovský obdiv! A som nesmierne rada, že svoje fiercebabe tričko už mám a že som súčaťou takejto krásnej komunity, ktorá sa pozerá na ľudí okolo seba 🙏❤️

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *